Jak sprawić, aby seks był udany? Na to pytanie można wymienić kilkadziesiąt, jak nie kilkaset odpowiedzi, zawierając przy tym złote rady naszych babć i dziadków, koncernów farmaceutycznych i branży erotycznej. Najważniejszy jednak jest ten pierwszy krok, którym jest zauważenie faktu, że coś jest nie tak i najzwyczajniej na świecie, przyznanie się, przede wszystkim przed sobą, że są w naszym życiu erotycznym rzeczy, z których nie jesteśmy zadowoleni w pełni lub w ogóle. To właśnie zrozumienie problemu jest pierwszym krokiem i kluczem do działania, jakim jest poprawienie jakości życia seksualnego.

Satysfakcja czy frustracja?

Wieloletnie ukrywanie frustracji, udawanie orgazmów przez jedną czy drugą stronę nie prowadzi do niczego dobrego, a wręcz przeciwnie, potęguje negatywne odczucia, przyczynia się do generowania stresu, którego nie jesteśmy w stanie rozładować, sprawia, że oddalamy się od partnera, ponieważ brak porozumienia w łóżku zaczyna w pewnym momencie “przeciekać” na pozostałe aspekty życia. Brak porozumienia w łóżku który przeciąga się często na kilka lat, jak i dekad bardzo często doprowadza do zdrad i rozpadu związków przez kłamstwa. Osoby, które nie czują spełnienia w łóżku ze swoim partnerem, nawet mimo ogromnej miłości i oddania wobec niego w pewnym momencie nie są w stanie znieść frustracji, szukając rozrywek w innym miejscu – w najlżejszych przypadkach są to filmy erotyczne oglądane po kryjomu, czy rozmowy przez seks telefon, w najtrudniejszych z kolei związki takie rozbijają się przez zdrady, wieloletnie związki z kochankami i wiele innych sytuacji bez wyjścia.

Otwartość i szczera rozmowa

Bardzo często tym, co sprawia, że wiele związków niszczeje i rozpada się przez brak porozumienia w łóżku jest przekonanie, że wielka miłość zaowocuje udanym związkiem na dobre i na złe. Że jeśli dogadujemy się na płaszczyznach humoru, wspólnych zainteresowań czy podobnego poczucia humoru, to seks “sam się załatwi”. Wiele osób też uważa, że z czasem “jakoś to będzie” i dotrą się, jednak nic w tym kierunku nie robią, nie chcą lub nie potrafią zmienić. W sytuacjach, kiedy osoby takie są w stanie szczerze przyznać się przed sobą i partnerem, że coś jest nie tak, często dochodzi do konkluzji, że “się w tej sferze nie dobrały” i postanawiają się rozstać, mimo iż przez wiele lat potem nie są w stanie znaleźć partnera, z którym z kolei tak dobrze dogadywały by się w życiu. Wszystko to prowadzi tak czy siak do samotności.

Obwinianie partnera

Sprawa jest jednak znacznie bardziej poważna, kiedy osoby takie, które nie potrafiły dogadać się z partnerem generalizują i problemy zrzucają wyłącznie na przeciwną stronę. Często można usłyszeć od kobiet, że to mężczyzna powinien działać i jeśli nie potrafi jej rozbudzić to jest słaby w łóżku, z kolei od mężczyzn często słychać określenia typu “moja była partnerka była zimna i bierna jak kłoda”. Oczywiście, podczas stosunków sami nic nie zdziałamy, potrzebna jest odrobina otwartości i woli po stronie partnera, jednak nie możemy obwiniać tylko drugiej połówki o nieudane życie seksualne. Wiele osób uważa też, że “dobranie w seksie” jest typowo zero-jedynkowe, jak w automacie – dobraliście się lub nie. Jak się potem jednak okazuje, być może można było coś w tej sprawie zrobić, naprawić i zdziałać. W sprawie podniesienia jakości swojego życia seksualnego mogłoby się dużo zmienić, a to przełożyłoby się na utrzymanie i polepszenie jakości związku. Wszystko można, tylko trzeba chcieć.

S jak seksualność

Jesteśmy istotami seksualnymi – od urodzenia, aż do śmierci, jesteśmy bowiem ogniwem w krągu życia, który kręci się w nieskończoność, a z kolei nasza seksualność ma związek z całością naszego życia. Seksualnością jednak nie można nazwać jedynie aktu płciowego, jest to znacznie więcej – nasza pewność siebie, wigor, chęć do życia. Seks wpływa na nasze zdrowie zarówno fizyczne, poprawiając krążenie czy pracę mięśni, na nasz poziom energii, ale także na psychikę, pobudzając na naszą kreatywność i samoocenę, wpływając na nasze relacje, decyzje, samopoczucie i wiele innych czynników, dlatego też ma duże znaczenie na nasze życie i warto walczyć o niego na wiele możliwych sposobów. Przede wszystkim, poprzez nauczenie się swojego ciała. Jeśli będziemy czuć swoje ciało w pełnym tego słowa znaczeniu – będziemy wiedzieć, co się w nas dzieje, jakie są nasze potrzeby i jak możemy je realizować.

Warto być otwartym i czerpać z tego!

Biorąc pod uwagę obecne możliwości, jakie dają nam nieograniczony dostęp do wiedzy w sieci, niezliczone koncerny farmaceutyczne, branża erotyczna starająca się dopasowywać do potrzeb klientów i wiele innych czynników, można śmiało stwierdzić, że praca nad udanym seksem może okazać się prostsza niż myślimy. Wsłuchanie się w potrzeby swoje i partnera jest kolejnym krokiem milowym na drodze do udanego związku pod każdym względem. Jeśli będziemy świadomi swoich potrzeb, chęci i upodobań, a przy tym otwarci na te same rzeczy u swojego partnera prędzej czy później znajdziemy wspólny język. Nie trudno teraz eksperymentować z wykorzystaniem różnorodnych preparatów podnoszących libido, feromonów, czy rozgrzewających kosmetyków. Kanały internetowe oferują dziesiątki różnorodnych porad, ćwiczeń i pomysłów. Dzisiejsi trenerzy jak i lekarze również są bardziej otwarci, często podsuwając przydatne ćwiczenia. Aż wreszcie branża erotyczna, w której nie brakuje akcesoriów wszystkich rodzajów. Każdy jest w stanie znaleźć i wybrać coś dla siebie, jeśli tylko zechce.


0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *